Jak obniżyc porowatość włosów












Czy wiecie jak zmniejszyć porowatość włosów? Jeśli nie to dobrze trafiliście zaraz troszkę Was naprowadzę na trop. A czy wiecie jak i po co określać porowatość włosów? Jeżeli nie zapraszam do przeczytania tego postu: klik 



Oczywiście pamiętajmy, że nie da się zmniejszyć porowatość tak od razu, żeby nie było że po tygodniu się poddacie! Potrzeba na to czasu, naszej pracy i cierpliwości wkładanej w pielęgnacje. Pamiętajmy też, że jeżeli wrócimy do niskiej porowatości i wrócimy do starych nawyków to oczywiście wiadomo co się stanie..  Jeśli już dotrwałyśmy i osiagnęłyśmy cel, nie dopuszczamy sobie i nie tracimy tych efektów-już teraz musimy tylko odpowiednie pielęgnować i podtrzymywać to piękno włosów, a nie walczyć z sianowatą szopa na głowie myślę, że już po dłuższym czasie nowe czynności wchodzą nam już w nawyk.. I nie poddawajcie się już na samym początku, przecież jest to jasne, że po wieloletniych uszkodzeniach wrócimy naszym włosom idelaną kondycje po 2-3dniach.  no, ale dobra przejdźmy do konkretów :)

Czynności obniżające porowatość włosów
Może na początku zacznę od tych łatwiejszych czynności i do zrealizowania od zaraz.
Porowatość możemy zmniejszyć poprzez odpowiednie traktowanie i pielęgnacię włosów.


DELIKATNE TRAKTOWANIE



Na pewno nachalne, szybkie i nerwowe rozczesywanie nie pomoże nam w ograniczeniu zniszczeń a wręcz przeciwnie. Musimy zacząć delikatnie i z wyczuciem czesać nasze włosy, a nie na siłę ciągnąć je, gdy mamy jakiś kołtun. I zrezygnować z czesnia na mokro, ponieważ włosy są jeszcze bardziej podatne na zniszczenia. Dobór szczotki też może mieć dobry bądź też zły wpływ na nasze włosy.

OCHRONA
Ochrona przed promieniami UV, wysoką temperaturą czy uszkodzeniami mechanicznymi.
Dobrze jest stosować odżywki w sprayu chroniące właśnie przed wysoką temperaturą czy UV, sera na końcówki by również chroniły przed wysuszeniem i zapobiegały łamliwości. Takie produkty też chronią nasze włosy przed naszymi nieświadomymi czynnościami, czyli np.: otarcia kurtki czy gdy się siedzimy, opieramy się i włosy pocierają o plecy i krzesło, przed otarciami torby noszonej na ramieniu. Produkty takie tez ułatwiają nam rozczesywania także zmniejszają ryzyko uszkodzenia ich podczas czesania. Powinnyśmy również chronić nasze włosy podczas snu, czyli kiedy włosy mamy rozpuszczone to leżymy na nich, ruszając się pocieramy je czy też kiedy śpimy z kiśm druga osoba przez przypadek zahaczy kosmyk i wyrwie-dlatego radzę zapłatać włosy na noc w luźne warkocze bądź koka, ale warkocze chyba wygodniejsze:)
I w miarę możliwości ograniczmy używanie suszarki czy prostownicy.:)

PODCINANIE

Należy podcinać włosy by pozbyć się szkód na jakie narażone mimo wszystkosą nasze końcówki. Włosy rozdwojone jeśli ich nie podetniemy to rozdwojenie się pociągnie coraz wyżej aż włos będzie słabszy a wygląd mniej estetyczny. włosy pod wpływem wielu czynności stająsie słabsze i mogą się kruszyć i jeśli nabieżaco nie podetniemy choć tego 1cm to złamiesię czy skruszy kilka razy dłuszy kawałek. Włosy są słabsze i po prostu jeśli włos rośnie tak a zniszczenia na końcach nie są regenerowane to te zniszczenia się zwiekaszją przez co wydaje nam się że włosy dłużej rosną- a tak naprawdę po prostu mamy ubytki przez zniszczenia i ciżko będzie nam zapuścić je długie.

KOSMETYKI
Czy pomyślałyście kiedyś sobie: a może to szampon/odżywka/czy inny produkt źle wpływa na kondycję moich włosów? Oczywiście że tak może być, po prostu mogą dostarczać włosom nieodpowiednich właściwości, przez co moga być obciążone czy wysuszone. Więc należy obserwować zachowanie naszych włosów po np. użyciu nowego kosmetyku.

SKŁDY
Czytanie składów i wybieranie takich, które psują do potrzeb naszych włosów.
Jest to bardzo trudny czynnik, ale na początek polecam określania czy dany produkt po prostu zawiera coś szkodliwego i może źle wpłynąć na nasze włosy. Aby ułatwić sobie sprawę, polecam z korzystania curlsbot, który nam po wpisaniu składu określi czy jest cos złego w naszym kosmetyku!:)
Dzięki analizy składu możemy uniknąć punktu powyższego, czyli złego wpływu kosmetyku na włosy jak np.obciążenie, wysuszenie, czy zaburzenie równowagi peh- brak lub nadmiar.

OLEJOWANIE

Dobieramy olejek odpowiedni do porowatości naszych włosów. Olejki zmiękczają, wygładzają odżywiają, ale  podczas nakładania wmasowujemy go dzięki czemu nasze cebulki się pobudzają do wzrostu więc włosy szybciej rosną i się zagęszczają.  Proponowane oleje dla odpowiedniej porowatości znajdziecie tu: klik

RÓWNOWAGA PEH
Są to P-proteiny, E-emolienty , H- humektanty czynniki, które musimy dostarczać włosom w odpowiednich ilościach.
Zachowanie równowagi peh uważam za bardzo ważne, ponieważ już samo zachowanie tej równowagi ułatwia nam już resztę zadania. Musimy określić po prostu czego włosom brakuje i tego właśnie w danym czasie dostarczyć,  bo jeżeli jednego ze składników brakuje, a my dostarczamy ten drugi, którego jest wystarczająco to nie dość, że jednego składnika będzie zupełny brak a drugiego aż nadmiar, który skutkuje pogorszeniem stanu włosów.
Więcej na ten temat znajdziecie tu: klik link 

Jeśłi macie jakieś pytania piszcie w komentarzach, chętnie odpowiem na Wasze wątpliwości :) 






                                                        Pozdrawiam,



8 comments:

  1. Czuję że moje włosy teraz odżyją

    ReplyDelete
  2. Naprawdę doskonały wpis. Jest to uważam idealna instrukcja pielęgnacji.

    ReplyDelete
  3. Stosowanie kosmetyków termoochronnych bardzo w tym pomaga.

    ReplyDelete
  4. Niezwykle cenna rada. Podoba mi się ten wpis.

    ReplyDelete
  5. Przede wszystkim dbać regularnie ;)

    ReplyDelete

Copyright © 2016 blog by nikoliness , Blogger